postheadericon Oryginalne pierścionki i sygnety

Wśród wielu elementów biżuterii damskiej, znajdują się pierścionki. I choć są panie, które nie lubią nosić niczego na swoich palcach, to jednak większość kobiet posiada kilka egzemplarzy złotych pierścionków.

Dawniej pierścienie były oznaką przynależności do określonego rodu, pełnioną funkcję, świadczyły także o zamożności osoby noszącej pierścienie. W naszych czasach pierścionki noszą głównie kobiety, dla panów natomiast bardziej odpowiednie są sygnety.

Panie, w zależności od upodobań, noszą pierścionki złote, srebrne, z tworzyw sztucznych, proste, małe lub duże, z oczkiem lub bez. Oczywiście najbardziej gustowne i eleganckie są złote pierścionki. Producenci złotej biżuterii starają się zaspokoić potrzeby i zachcianki nawet najbardziej wyrafinowanych dam i oferują prawdziwe działa sztuki. Pierścionki mogą być wykonane ze złota żółtego lub złota białego.

W sklepach z biżuterią możemy wybierać spośród tysięcy różnych fasonów złotych pierścionków: wąskich, szerszych, przypominających obrączkę, z oczkiem, szlachetnym kamieniem, delikatne i większe, proste i z eleganckimi zdobieniami. Złote pierścionki mogą być zdobione różnymi szlachetnymi kamieniami: cyrkoniami, diamentami, topazem, granatem, ametystami, cytrynem, topazem, szmaragdem, szafirem i wieloma innymi. Dzięki temu, pierścionki można dobierać do kreacji w różnych kolorach. Dużą popularnością wśród pań cieszą się także złote pierścionki z perłą lub bursztynem.

Wśród wszystkich złotych pierścionków, szczególne miejsce zajmuje pierścionek zaręczynowy. Jest to widoczny znak obietnicy złożonej sobie nawzajem przez młodych, że w przyszłości wezmą ślub. Pierścionek zaręczynowy powinien być dostosowany do stylu i charakteru narzeczonej. Zazwyczaj wykonany jest on z żółtego lub białego złota. Każdy pierścionek zaręczynowy musi być ozdobiony kamieniem. Do wyboru mamy cyrkonie, diamenty, brylanty, a także brylanty kolorowe. Wszystko zależy oczywiście od upodobań narzeczonej i możliwości finansowych jej narzeczonego.

Jednak nie tylko kobiety noszą na palcach pierścienie. Wśród męskiej biżuterii swoje miejsce mają złote sygnety, wykonane ze złota żółtego lub białego. Oprócz żłobień mogą one być także ozdobione kamieniami: cyrkoniami czy też onyksem.