postheadericon Obrączki ślubne złote

Ślub to niezwykle ważny dzień w życiu każdego człowieka. Wtedy to Młoda Para uroczyście przysięga, że chce być ze sobą do końca życia, na dobre i na złe. Widoczną oznaką tej miłości są obrączki, które młodzi zakładają sobie nawzajem po złożeniu przysięgi małżeńskiej.

Złote obrączki stały się nawet tematem kilku piosenek. Podobnie jak pierścionek zaręczynowy, tak obrączki są znakiem miłości i wierności. Obrączki wybierają wspólnie przyszli państwo młodzi. W zależności od kraju, w którym młodzi się pobierają, obrączkę nosi się na prawej lub lewej ręce. W Polsce małżonkowie zakładają sobie obrączki na serdeczny palec prawej ręki.

W zależności od upodobań mogą one być szerokie lub węższe, zdobione lub proste. Bardzo modne stało się grawerowanie imienia ukochanej lub ukochanego i daty ślubu na wewnętrznej stronie obrączki. Takie rozwiązania sprawiają, że żaden mężczyzna nie zapomni o rocznicy ślubu.

Obrączki wykonane są zazwyczaj ze szlachetnych, trwałych kruszców, takich jak złoto czy platyna. Wybór zależy oczywiście od możliwości finansowych i od gustu. Złote obrączki mogą być wykonane ze złota żółtego, białego lub ze złota różowego. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest łączenie tych trzech kolorów. Takie połączenia dają oryginalne i niezwykle barwne kompozycje.

W sklepach z biżuterią można wybierać spośród tysięcy różnych fasonów, wzorów i modeli. Nowożeńcy mogą wybierać obrączki o różnej grubości, a także o różnych profilach: płaskim, wklęsłym lub wypukłym. W zależności od upodobań, obrączki mogą być gładkie lub posiadać różnego rodzaju zdobienia i wzorki.

Obrączka damska może posiadać także dodatkowe zdobienia w postaci cyrkonii lub diamentów.

Producenci i projektanci biżuterii wiedzą, że obrączkę wybiera się na całe życie. Dlatego też powinna ona podobać się zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Zaspokojenie potrzeb i sprostanie gustom obu stron sprzyja ogromna różnorodność fasonów obrączek złotych i platynowych