postheadericon Kolczyki wiszące i na wkręty

Kolczyki, jako ozdoba, znane były już od początku istnienia ludzkości. Nosili je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Były oznaką przynależności do określonego plemienia, warstwy społecznej, a obecnie świadczyć mogą także o przynależności do określonej subkultury.

Obecnie, kolczyki znajdują się w kolekcji biżuterii damskiej, ale także biżuterii męskiej. Ten rodzaj biżuterii wyrabiany jest z różnych materiałów. Jednak najbardziej eleganckie i wytworne są kolczyki wykonane ze złota żółtego lub białego.

Projektanci biżuterii oferują niezliczone ilości różnych fasonów kolczyków: w różnych kształtach, wielkościach. Każda kobieta wie, jak ważnym elementem stroju są kolczyki. Odpowiednio dobrane mogą doskonale uzupełnić strój. Kolczyki powinny być dobrane nie tylko do kreacji, ale także do pozostałych elementów biżuterii, takich jak wisiorek, czy bransoletka. Dlatego też by ułatwić sobie zadanie, można zakupić komplety biżuterii składające się z kolczyków i ciekawego wisiorka.

Wybierając kolczyki, zwróćmy uwagę też na to, by były one dopasowane do kształtu twarzy i fryzury. Do wyboru mamy kolczyki w różnych kształtach: okrągłe, kwadratowe, owalne, trójkątne, w kształcie różnych przedmiotów, roślin, liści, kwiatów, zwierząt, długie, wiszące, krótkie, małe i duże, w fantazyjnych i tradycyjnych fasonach. Wszystko zależy od naszych upodobań i fantazji.

Złote kolczyki same w sobie są niezwykle eleganckie i gustowne. Jednak niemal wszystkie posiadają dodatkowe zdobienia, czy to w postaci fantazyjnych wzorów, tłoczeń lub kamieni. Z kolczykami wykonanymi ze złota doskonale komponują się zarówno perełki i bursztyn, jak i kamienie, takie jak cyrkonie, diamenty, topaz, opal, szafir czy ametyst. Dzięki temu możemy dopasować kolczyki do kreacji w każdym kolorze i na każdą okazję.

Kolczyki jednak nosi się obecnie nie tylko w uszach, ale także w innych miejscach. Niezwykle efektownie wygląda złoty kolczyk w pępku.

Złote kolczyki są doskonałym prezentem dla każdej kobiety. Możemy je podarować praktycznie na każdą okazję, a także bez okazji.