postheadericon Biżuteria dla Panów

Mężczyźni także pragną być eleganccy, chcą nosić eleganckie stroje i dobrze dobrane do niego dodatki. Takimi dodatkami jest oczywiście biżuteria, a szczególnie biżuteria złota.

Producenci biżuterii, projektowaniu biżuterii dla mężczyzn poświęcają tyle samo uwagi i starań, co produkowaniu biżuterii dla kobiet. Wiedzą, że mężczyźni także pragną być eleganccy i pokazać się z jak najlepszej strony. A biżuteria wykonana ze złota żółtego lub białego, świadczy o doskonałym guście mężczyzny i o tym, że chce i potrafi zadbać o swój wygląd.

W zestawie męskiej biżuterii obowiązkowo powinny znaleźć się eleganckie spinki: do mankietów i do krawata. Spinki do koszuli nadają każdemu strojowi jeszcze większej elegancji. W sklepach jubilerskich dostępne są różne modele spinek do mankietów, wykonanych ze złota żółtego, białego, ozdabiane kamieniami, w różnych, czasem bardzo fantazyjnych kształtach. Równie przydatne, co eleganckie, są złote spinki do krawata. Takie małe i pozornie nic nieznaczące elementy stroju są jednak zauważane przez kobiety i przemawiają na korzyść każdego mężczyzny, czyniąc go w ich oczach modnym, eleganckim i zadbanym.

Większość mężczyzn nosi na palcach wyłącznie ślubną obrączkę, jednak są także panowie, którzy zazdroszczą paniom pięknych pierścionków i sami też chcą ozdabiać swoje dłonie. Biżuteria męska to także różnego rodzaju sygnety, wykonane ze złota żółtego lub białego, z fantazyjnymi żłobieniami lub kamieniami.

Jednak większość mężczyzn woli bardziej tradycyjne elementy biżuterii. Takim typowo męskim elementem jest złoty zegarek. Niektórzy mężczyźni cenią sobie przede wszystkim markę i elegancję. Dlatego też producenci biżuterii starają się sprostać męskim wymaganiom i oferują swoim klientom eleganckie złote zegarki, ze złotą kopertą, bransoletką lub też ze skórzanym paskiem.

Atrybutem wielu prawdziwych mężczyzn są także złote łańcuszki, medaliki i bransoletki, wykonane z żółtego lub białego złota.

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na korzystanie z dobrodziejstw jubilerów. Noszenie przez mężczyzn biżuterii nie jest bowiem oznaką zniewieścienia, lecz dobrego smaku.